Jak nenaletět politikům

Je před volbami a kde kdo vám slibuje kde co. Považuji za svou povinnost upozornit Vás na některé otázky, které byste si měli položit, než zaškrtnete jméno svého kandidáta. A také to, jak jsem na tom s odpovědí na tyto otázky já.

22.06.2018

SLOVA ... aneb sliby chyby

Těch řečí, že už z toho jde hlava kolem. Ale zkuste poslouchat a přemýšlet. A taky si vzpomenout, které z těch slibů Váš politik splnil. Poslouchejte s otevřenou hlavou i srdcem!

Živím se vlastně slovy. Jako novinář a moderátor. O to více si vážím jejich smyslu a o to více je vážím, když jde o sliby. Za svá slova a sliby jsem se vždycky mohl postavit. Smlouvou na nejdůležitější věci v mém životě byl splněný slib.

ODVAHA ... aneb nebát se a nekrást

Ne každý politik má odvahu prosazovat zájmy svých voličů. Nebo jen tak přijít mezi lidi. Podívat se jim do očí, když jde do tuhého. Na bilboardu, v novinách nebo v televizi je každý hrdina. Otestujte si odvahu svého politika. Třeba tak, že ho pozvete do hospody na schůzi hasičů!

Stejně, jako jsem stál proti namířeným Kalašnikovům ve válce, se dokážu prát za zájmy slušných lidí. Nedávno jsme společně uklidili Slánskou horu, ve Slaném jsem uspořádal kovářské sympozium a pomohl s moderováním mnoha akcí zdarma. Za rozhlasovými i televizními mikrofony bojuji už čtyřicet let proti lidské blbosti a malosti. A na schůzi hasičů mě klidně pozvěte -  nekradu!

PRÁCE ... aneb zas a jenom práce

Kolikrát jste potkali po volbách svého politika ve Vaší vesnici či městě? Jakou konkrétní práci pro Vás udělal? A může tu práci vůbec stihnout, když má k tomu ještě třeba soukromou firmu a další státní funkci? Jak vypadá jeho výkaz práce?

Už 21 let vím, že i členství v městské zastupitelstvu nebo v radě Vám zabere dost času. Pokud ovšem poctivě studujete materiály, chodíte mezi lidi a komunikujete s příslušnými úřady a orgány. A když ještě k tomu moderujete zdarma městské sportovní a kulturní akce, je to fakt rachota. Práce se nebojím a ještě mě baví!

ŽIVOTOPIS ... aneb cos dělal celý život

Mediální obraz Vašeho politika může být růžovoučký, krásný, pozitivní. Pozor! Může být namalován na zaplacenou objednávku a realita má jiné odstíny! Nejhorší jsou polopravdy. Může to být jen špička ledovce. Zjistěte si, co je pod hladinou!

Taky se objevuji v médiích. Je to moje práce. Hlavně jako průkopník extrémní žurnalistiky a také v pořadu pro kutily a zahrádkáře. Ten zbytek ledovce je vidět. Už jen proto, že voda kolem něj není kalná. Klidně se potápějte a prohlížejte můj dosavadní život ze všech stran!

ZNÁTE HO? ... aneb kde se vzal, tu se vzal

Váš politik se často narodil na bilboardech, v politických stranách a funkcích. Kromě politiky toho víc v životě nestihl a možná ani nikdy normálně nepracoval. Těžko mu budete vysvětlovat, co potřebujete. A vztah k Vašemu kraji? Před volbami určitě vroucí. Pak zjistíte, že do něj jezdí na chalupu... Zjistěte si, kdo je a kde se vzal!

Celý můj život je zmapovaný. Vím, co je to pracovat v tiskárně, v kovárně, v lese, na jevišti, v rádiu, v televizi i na ulici nebo ve výtvarném ateliéru. Vím, co je komunální politika i spolupráce s ministerstvy, senátem nebo Chartou Evopské bezpečnosti. Narodil jsem se ve Slaném, moje rodina pochází z Litoměřic, Terezína a Studeněvse. Možná jsme se potkali na brigádě, v hospodě, na silnici nebo právě ve vaší vesnici!

KOSTLIVEC VE SKŘÍNI ... aneb průšvihy z minulosti

Do skříně Vašeho politika nevidíte. Ale každý člověk má svou minulost a u některých politiků to ve skříni jenom chrastí aférami. Některá údobí jejich života jsou bílá místa na mapách s označením „Terra Incognita“.  Dívejte se i do minulosti svého politika!

V mé minulosti určitě najdete takové ty průšvihy typu nezaplacená pojistka, nedoplatek sociálce nebo zdravotní pojišťovně. Taky jsem rozvedený – extrémní žurnalistika tak,  jak jsem ji ve vrcholné podobě pomáhal formovat a překonával další její  výzvy, není zrovna ideální zázemí pro klidný život. Byl jsem i  u soudu, když jsem se popral, abych bránil naši rodinu. Ale aféru typu „kostlivec ve skříni“ u mě opravdu nenajdete.

VOLBY ... aneb po volbách pozdě bycha honit

Mého kamaráda Poldy Sulovského, prvního Čecha, který vystoupil na Mt. Everest, se novináři ptali, jak trénoval poslední dva měsíce před expedicí. Odpověděl jim: „ Everest se neptá, cos dělal poslední dva měsíce. Everest se ptá, cos dělal celý život!“

Ať už se rozhodnete jakkoliv, hlavně se na volby nevykašlete. Běžte prosím jednou za pár let spolurozhodovat o Vaší budoucnosti! A myslete na to, že politika je SLUŽBA LIDEM!

 


 

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->