Konference Digitální Česko – Praha, 12. - 13. květen 2022

Praha se stala na dva dny centrem evropské digitalizace, političtí představitelé zde společně s experty představili vizi digitální budoucnosti. Ve čtvrtek a v pátek 12. a 13. května se uskutečnil VII. ročník mezinárodní konference Digitální Česko, která svým rozsahem patří mezi vůbec nejvýznamnější akce tohoto druhu ve střední Evropě.   Mezi hlavní hosty letošního ročníků patřili například místopředsedkyně Evropské komise Dita Charanzová, estonský ministr zdravotnictví a práce Tanel Kiik, místopředseda Sněmovny ČR Karel Havlíček, ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, předseda Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, estonský datový expert Ott Velsberg, který se stará o estonskou digitalizaci a automatizaci, ředitel inovativního dánského portálu veřejného zdraví Sundhed.dk Morten Elbæk Petersen, generální ředitel české společnosti Avast Software, zabývající se počítačovou bezpečností, Ondřej Vlček nebo zástupkyně švédské firmy Einride, specializující se na autonomní elektrické kamiony, Pia Berglund. Konferencí bude provázet archeoložka umělé inteligence Sara Polak.   Úvodní den - čtvrtek 12. května byl zaměřen na digitalizaci z pohledu České republiky. Konferenci projevem zahájila lídryně běloruské opozice a politička Světlana Čichanovská.

19.05.2022

Panely se zaměřily na tyto čtyři témata:

1. Demokracie a digitální společnost 2.0

2. Digitální bezpečnost v době kybernetických válek

3. Digitální věk vzdělávání

4. Elektronické zdravotnictví

Čtěte více

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

Mezinárodní setkání historických vozů Bugatti Brescia 2023 in the Czech Republic se uskutečnil v České republice poprvé.

Na čtyři desítky automobilů Bugatti převážně typu Brescia, vyráběného v letech 1920 až 1926, v ponělí 11. září navštívily Karlovy Vary - Grandhotel Pupp.

Knihovna matka cest - Slaný - čtvrtek 12.10.2023

Knihovna matka cest - Slaný - čtvrtek 12.10.2023

 

Aneb vracím knihu

Slánská knihovna – nyní Knihovna Václava Štecha, o kterém můj táta natočil film, je moje první Alma Mater.

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Legendární česká sklárna Rückl oslavila v sobotu 2. září 2023 své 120. narozeniny.

-->