NA ...

05.09.2018

Pozvánka na koncert 

Klikněte na fotku

Vážení občané města Slaný, už zanedlouho, a to v úterý 21. srpna 2018 si připomeneme kulaté výročí jedné z nezapomenutelných událostí v dějinách našeho státu, a to 50 let od invaze spojeneckých armád tehdejšího mocenského paktu s názvem „Varšavská smlouva“, čímž začala vojenská okupace tehdejšího Československa, která trvala přes dvacet let. 

Dovolte mi, abych Vás při této významné historické příležitosti pozval na koncert, který se uskuteční přesně 50 let poté – čili v úterý 21. srpna 2018 – mimochodem, ta vojenská invaze před padesáti lety se také uskutečnila v noci z úterka 20. srpna na středu 21. srpna 1968. Toto výročí si připomeneme koncertem, nazvaným „Remember Karel Kryl“ a složeným z hitů básníka s kytarou Karla Kryla, který vždycky stál na straně svobody slova. Karel Kryl se stal kulturním symbolem a uměleckou legendou odporu proti událostem 21. srpna 1968 a proti tomu totalitnímu režimu, který poté v Československu panoval ta následující dvě desetiletí. 

Karel Kryl pak v roce 1969 emigroval do exilu a vrátil se na přelomu roku 1989 a 1990 a ve Slaném jsme naposledy slyšeli jeho koncert v klubu Dividýlko na počátku roku 1994.  

Během koncertu „Remember Karel Kryl“ si můžete zazpívat řadu Krylových písní, které určitě znáte. Hrát bude blues-folk-rockové duo Foltán & Bubák, tito muzikanti už ve Slaném vystupovali, a to jak v Městském divadle, tak i v klubu Dividýlko. A tentokráte Vám budou hrát na Masarykově náměstí. Koncert začíná od 18 hodin a vstup je volný pro všechny zájemce o kvalitní Krylovu tvorbu. 

I tato kulturní akce se uskuteční za podpory Kulturních zařízení města Slaný. Jste všichni srdečně zváni. Takže na viděnou v úterý 21. srpna v 18 hodin u pódia na Masarykově náměstí ve Slaném.

Příjemný kulturní zážitek Vám přeje Standa Berkovec 

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->