Pouštní písek zavál Dakar do Slaného 

Přesněji řečeno, do našeho královského města zavál téměř kompletní tým Moto Racing Group.

06.03.2019

Český tým, který byl na letošním Rally Dakar 2019 velmi úspěšný. Manažer týmu Ervín Krajčovoč přivezl do Hejtmanského dvora ve Slaném Olinku Roučkovou, který pilotovala buginu v kategorii Side by side (skvělé 20. místo), jejího navigátora Dana Zelenku, motocyklového jezdce Milana Engela (famózní 15 místo v konkurenci 147 motocyklů), šéfa logistiky a zázemí Roberta Blaziuse a dakarskou legendu - Jirku Moskala (začátky české účasti na Dakaru, pilot Liazu).

To vše v den, kdy "Mesieur Dakar" - Karel Loprais slavil 70 narozeniny! K tomu pochopitelně tým přivezl doprovodné vozy, buginu, motocykl a čtyřkolku Tomáše Kuběny.

Ze závodníků tohoto českého týmu kromě Tomáše chyběl jen Juan Garcia Pedrero, který má Slaný trochu z ruky... Publikum vydrželo poslouchat, dívat se a soutěžit o pěkné ceny více než tři hodiny!

Pro mě bylo, tak jako před tím celé čtyři dny na Motosalonu, ctí i potěšením moderovat tuto akci. Díky skvělému zázemí a vstřícnosti Hejtmanského dvora se nám povedlo spolu s městským úřadem a zejména místostarostou Radkem Vondráčkem zorganizovat skvělou akci, jejíž výtěžek byl navíc věnován pro sociálně slabé děti. Velké poděkování patří také panu Zbyňkovi Frolíkovi a starostovi Královského města Slaný Martinu Hrabánkovi. A hlavně skvělému publiku, protože fandů Dakaru a motorismu je u nás ve Slaném opravdu hodně. Máme u nás slavnou tradici ploché dráhy a novodobý "Slánský okruh" - setkání veteránů - navazuje na slavnou huistorickou tradici závodů z padesátých let, o kterých mi kdysi v rádiu vyprávěl Franta Šťastný. Ten mladý kluk s vojenskou lodičkou na hlavě, který vyhrál s číslem 61 na motocyklu "Blesk" (Norton se nesmělo říkat) první Slánský okruh v roce 1952.

Slánský okruh pořádáme letos už podesáté! Takže jistě uznáte, že takoví nadšenci, kteří tvoří tým Moto Racing Group, jsou u nás mezi svými. A ještě jedno velké poděkování nakonec -patří kamarádovi Ervínovi Krajčovičovi, který tohle všechno pro nás udělal úplně zadarmo, a taky kamarádovi Jirkovi Moskalovi, který mi navíc udělal velkou radost, protože od Rally Revival před mnoha lety jsem ho dlouho neviděl :-) 
  
Standa Berkovec 

Galerie fotek

 

Čtěte více

Umělá inteligence a média - seminář - středa 22.5.2024

Umělá inteligence a média - seminář - středa 22.5.2024

Má poslanecká kancelář v Žebráku u Berouna.

Má poslanecká kancelář v Žebráku u Berouna.

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

-->