Prezidentská návštěva - Slaný 2018

Tomáš i František stále mezi námi. Devátý ročník Slánského okruhu 2018 je za námi a mám velikou radost z toho, že jsem mohl moderovat všechny dosavadní novodobé ročníky tohoto setkání a vzpomínkové jízdy veteránů.  

19.07.2018

O prvním ročníku mi kdysi vyprávěl ve studiu Franta Šťastný - vyhrál ho s číslem 61 na motocyklu Norton v roce 1952. Ale prozradil mi také, že tehdy ho musel přejmenovat na Blesk, protože Norton - to byli "oškliví kapitalisté".Jsem moc rád, že celou tu dobu mohu Martinovi Ničovi a Klubu historických vozidel Slaný pomáhat i při produkci a pořádání. Letos jsme společně s panem prezidentem Tomašem Garique Masarykem uctili 100 výročí republiky a pan prezident podnikl ve voze Lauri n & Klement inspekční cestu po Slánsku. Navštívil například obec Královice nebo železniční muzeum v Lisovicích. Byl to důstojný hold 100. výročí republiky i práci našich předků, kteří budovali slávu československého automobilového průmyslu. Bylo nám ctí býti u toho jako jeden z mnoha dobrovolníků. P.S. Františku, doufám, že si v depu na Mléčné dráze dáš občas pivko. Tak připíjím ze slánského náměstí na Tebe a Tvoji nesmazatelnou stopu v naší i světové historii silničních motocyklových závodů!

prezentace Františka Šťastného

 

S úctou Standa Berkovec
 

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->