Hliněný úsměv Márie Banášovej a Karel Kryl - čtvrtek 13. října 2022

Ve čtvrtek večer, 13. října 2022 ve Slovenském domě v Praze, byla skvělá vernisáž výstavy vynikající keramiky paní Márie Banášové. Na pódiu v krásném Slovensko-českém klubu v Soukenické ulici se k této události sešli umělci ze Slovenska, Česka a Mongolska. Byl to opravdu večer Česko-slovensko-mongolského umění. (a kdo vydržel až do konce, ten potvrdí zcela spontánní džemsešn česko-moravsko-slovenských lidovek, ale i mongolské blues). Do toho dřemsešna přispěli: ústřední postavou byl Pavel Foltán s písněmi Karla Kryla, za pomoci Jožo Banáše a Míly Janulíka. Velvyslanecký rada Pagva Bira z Mongolska nemohl zůstat v pozici nehrajícího kytaristy a s půjčeným nástrojem od Pavla Foltána, nostalgicky zavzpomínal na domov, mongolským blues. 

Jožo Banáš v tomto koncertním prostředí představil svoji novou knihu "Karneval krýs" a neopomenul PR představení dalšího trička k románu "Prebijem sa! Štefánik.

Do již noc vítajících ulic Prahy, jsme odcházeli z mnoha vypitými pohárky "Bílého medvěda". Ten měl opravdu silné klasické složení... .

Ten večer se opravdu povedl.

Neměl by upadnou v zapomenutí!

Váš,

Standa Berkovec

foto: Petr Izak František Nejedlý a Bohuslav Eichler