Hliněný úsměv Márie Banášovej a Karel Kryl - čtvrtek 13. října 2022

Ve čtvrtek večer, 13. října 2022 ve Slovenském domě v Praze, byla skvělá vernisáž výstavy vynikající keramiky paní Márie Banášové. Na pódiu v krásném Slovensko-českém klubu v Soukenické ulici se k této události sešli umělci ze Slovenska, Česka a Mongolska. Byl to opravdu večer Česko-slovensko-mongolského umění. (a kdo vydržel až do konce, ten potvrdí zcela spontánní džemsešn česko-moravsko-slovenských lidovek, ale i mongolské blues). Do toho dřemsešna přispěli: ústřední postavou byl Pavel Foltán s písněmi Karla Kryla, za pomoci Jožo Banáše a Míly Janulíka. Velvyslanecký rada Pagva Bira z Mongolska nemohl zůstat v pozici nehrajícího kytaristy a s půjčeným nástrojem od Pavla Foltána, nostalgicky zavzpomínal na domov, mongolským blues.  Jožo Banáš v tomto koncertním prostředí představil svoji novou knihu "Karneval krýs" a neopomenul PR představení dalšího trička k románu "Prebijem sa! Štefánik. Do již noc vítajících ulic Prahy, jsme odcházeli z mnoha vypitými pohárky "Bílého medvěda". Ten měl opravdu silné klasické složení... . Ten večer se opravdu povedl. Neměl by upadnou v zapomenutí! Váš, Standa Berkovec foto: Petr Izak František Nejedlý a Bohuslav Eichler

07.10.2022

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->