Jubilejní Motosalon 2019 a nová Čechie

Od čtvrtka 28. února do neděle 3. března, se konal v areálu PVA Expo v Praze Letňanech desátý ročník mezinárodního veletrhu Motosalon.

06.03.2019

 

Na akci celkem dorazilo 65000 platících návštěvníků – jen v sobotu jich bylo 26000. Byla to naprosto rekordní účast! Téměř 19000 obdivovatelů motocyklů z celé republiky se také zúčastnilo elektronického hlasování v anketě Motocykl roku 2019, která byla vyhlášena v sobotu večer na výstavišti. Absolutním vítězem se stal motocykl BMW R 1250 GS. Při zahájení se na pódiu vystřídaly motorkářské celebrity, lidé z show byznysu, závodníci, představitelé dopravní policie, armády, vedení brněnského výstaviště i zástupci Krajského úřadu hostujícího Středočeského kraje. Například zpěváci Helena Zeťová či Matěj Ruppert, dále generál Petr Pavel, herec Honza Revai, závodník Ondřej Ježek a Karel Hanika. Na pódiu celé čtyři dny samozřejmě nesměl chybět moderátor Standa Berkovec, kterého jsme se zeptali:

Stando co tě nejvíc potěšilo?

Celý ten náš svět motorek – ať už to byly světové novinky vystavovatelů všech značek motocyklů a čtyřkolek, ale i příslušenství a oblečení. Spousta zajímavých doprovodných programů, informací o cestování na motocyklech, ale také o první pomoci a bezpečném dopravním chování. A samozřejmě návštěvníci, kolegové novináři, jezdci, zástupci dealerů – s těmi všemi se už 22 let potkáváme na samostatných českých výstavách motocyklů a 10 let na mezinárodním veletrhu Motosalon. A také mě nadchla tudie nové Čechie, která snad hodně rychle vyjede. Design je naprosto úžasný, no prostě pecka. Vychází z původní a je hodně sexy. Duchovním otcem a konstruktérem je Petr Knobloch z Turnova, který je – mimo jiné – také odborníkem v oblasti 3D tiskáren. To mu umožňuje tvořit formy na velmi přesné lití. 
Když jsme si Petrem povídali na stánku o budoucí podobě, dozvěděl jsem se, že zákazníci si bodu moci vybrat z barevných kombinací, použité kůže, možnosti aplikace svého jména na částech motorky atd…prostě pro každého zákazníka se vyrobí originál. Prototyp by měl být v létě hotový. Na konci výstavy byl spokojený s odezvou zájemců a rád by měl první desetikusovou sérii hotovou do roka. 

Jak hodnotíš organizaci Motosalonu?

Když akci dělají profíci jako Motosekce Svazu dovozců automobilů a Brněnské výstavy a veletrhy a.s., není co dodat. Nezaznamenal jsem žádnou negativní reakci, snad jen příjezd ve špičce a parkování bylo trochu těžší. Ale z výstavy byli nadšedni všichni – návštěvníci i vystavovatelé. Ještě půl hodiny před nedělním koncem se na výstavě prodala motorka.
Myslím, že jubilejní desátý Motosalon byl excelentní a opravdu se povedl!!!

Co by jsi přál dalším ročníkům Motosalonu?

Minimálně stejnou kvalitu jako letos - jak na straně organizátorů tak i návštěvníků. 
Hrom do silnice!

Svatopluk Holata
 
 

Čtěte více

XV. ročník Slánského okruhu - sobota 20.7. 2024

XV. ročník Slánského okruhu - sobota 20.7. 2024

Mongolsko - letecke spojeni Praha - Ulánbátar: START / středa 10.7.2024

Mongolsko - letecke spojeni Praha - Ulánbátar: START / středa 10.7.2024

Beroun - Nižbor - sklárny Rückl - tradice od roku 1846

Beroun - Nižbor - sklárny Rückl - tradice od roku 1846