Knihovna matka cest - Slaný - čtvrtek 12.10.2023

  Aneb vracím knihu Slánská knihovna – nyní Knihovna Václava Štecha, o kterém můj táta natočil film, je moje první Alma Mater.

13.11.2023


Jako každý kluk té doby jsem pod peřinou louskal první Verneovky. Pruhovanou edici "Dobrodružství" v laminovaných tuhých deskách, "Dobytí Everestu…" Ve slánské knihovně začaly mé cesty po světě, které bych si tehdy i v nejbujnější fantazii nedokázal představit. Později mi pomohla vystudovat grafickou průmyslovku i fakultu žurnalistiky a tak trochu kladně mě nakopla do krajské vědecké knihovny v Kladně. Byl jsem nadšený čtenář, ale na rozdíl od mé maminky, která pečlivě evidovala termíny výpůjček a někdy řešila i mé resty, jsem nebyl ten vzorný čtenář, který vrací knihy včas. Možná jsem jim i nějakou ztratil a pak věnoval jinou… A tak jsem si řekl, že by se jim mohla hodit kniha, kterou určitě nemají. Encyklopedie z vydavatelství British Publishing, česko – slovenské vydání Britishpedia „Who is Who“. Je to krásně provedená tuhá vazba v umělé kůži, se zlacenou ražbou, je pěkně tlustá a plná informací. Má přehledný systém tzv. pořadové sazby. Dokonce je ta kniha tak tlustá že jsem se tam vešel i já a fotografie slánského fotografa Jirky Jarocha. Velmi si toho vážím a myslím, že je teď na správném místě. Na místě, kde knihy milují a rádi se s Vámi o ně podělí.

 
Ve slánské Knihovně Václava Štecha.
Standa Berkovec
    
 
 
Na fotografii Václava Valeriána Kýzla s paní ředitelkou Zojou Kučerovou a její kolegyní
Ostaní fotografie - Knihovna Slaný - fotogalerie

 

Čtěte více

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

Mezinárodní setkání historických vozů Bugatti Brescia 2023 in the Czech Republic se uskutečnil v České republice poprvé.

Na čtyři desítky automobilů Bugatti převážně typu Brescia, vyráběného v letech 1920 až 1926, v ponělí 11. září navštívily Karlovy Vary - Grandhotel Pupp.

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Legendární česká sklárna Rückl oslavila v sobotu 2. září 2023 své 120. narozeniny.

Yvonne Přenosilová - poslední rozloučení čtvrtek 14. září 2023

Yvonne Přenosilová - poslední rozloučení čtvrtek 14. září 2023

Yvonne Přenosilová je považovaná za průkopnici českého rhythm and blues a rock and rollu. Jako jediná z českých zpěvaček mohla používat šlechtický titul, byla baronkou.

Odešla z našeho světa v pondělí 11.září 2023. Posledního rozloučení, jako mnoho dalších, jsem se mohl zúčastnit ve čtvrtek 14. září na Novém židovském hřbitově v Olšanech. Obřad vedl vrchní zemský rabín Karol Sidon. Yvonne Přenosilová byla jednou z nejslavnějších zpěvaček šedesátých let. Po okupaci v roce 1968, kdy podepsala petici 2000 slov, emigrovala do Německa.

-->