Mám pochybnosti o financování České televize

Podle zpráv to údajně vypadá tak, že z ČT peníze mizí a nikdo neví kam.

21.03.2019

„Mám pochybnosti o financování ČT. V srpnu dostaneme ekonomickou zprávu ČT za rok 2018. Zatím ale není schválena ani ta za rok 2016. Je tam ale mnoho pochybností. Trend financování českých médií jde víc a víc do mínusu a několik let se dorovnává z televizních poplatků a od vedení. Každý rok je to tedy na nule. Ale ve zprávě jsou bílá místa, kde jsou položky, na které není výběrové řízení. Proto má mnoho kolegů pochybnosti,“ říká poslanec Stanislav Berkovec. Podle zpráv to údajně vypadá tak, že z ČT peníze mizí a nikdo neví kam.

      Spustit video

Toto nařčení by mohlo naznačovat, že zpravodajství ČT není plně objektivní. „Myslím, že vnitřní etický kodex televize a realita jsou dvě rozdílné věci a nemyslím si, že by to vždy odpovídalo. Zrovna včera jsme projednávali Zprávičky na Déčku, na které přišlo mnoho stížností od občanů, projednával to samostatně Václav Klaus ml. a požádal nás, abychom to projednali. Konstatovali jsme porušení zákona, ale mezitím etická rada ČT došla k názoru, že to je v pořádku. Došlo ale k porušení zákona a je nevhodné dávat dětem reportáž o tom, že Izrael něco okupuje,“ tvrdí. V reportáži byli také faktické informace.

"Názorů Klause ml. si vážím a nevím, proč se ho ODS zbavuje. Mám pochybnosti o financování České televize...“ říká poslanec Stanislav Berkovec

„Myslím, že máme dobrý systém volby vedení veřejnoprávní televize. Je kontrolována nejrůznějšími organizacemi, nominovat mohou nevládní organizace. Nakonec volí poslanecká sněmovna. Ale myslím si, že nominanti si v zákulisí obíhají podporu. To si myslím, že je trochu pokrytecké, pokud nemáte podporu, tak vás stejně nikdo nezvolí,“ vysvětluje Stanislav Berkovec.

Jakožto člen hnutí ANO poskytl vyjádření ke kauze Faltýnek: „My jsme na to zvyklí, že do nás kopou. Já to považuju za hon na Faltýnka. Není náhodou, stejně jako u Sarajevského atentátu to nebyla náhoda, že zrovna když je premiér v Americe, se vytáhnou staré fotografie, které jsou mylně komentované. Faltýnek je v roli svědka, dokonce jim odevzdal svůj počítač, což nemusel. Už se neřeší výsledek, třeba to, že jsme ušetřili na mýtném. Ani to, že premiér Sobotka nám jako hnutí dal nůž na krk, že pokud Ťok nevyřeší záležitosti do 5 týdnů tak ho sesadí. Faltýnek se to snažil vyřešit a informoval nás o tom,“

popisuje Berkovec.

 

Zdroj: https://xtv.cz

Čtěte více

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

Aeroklub ČSR - Balon Klub Praha - ocenění diplomy

Aeroklub ČSR - Balon Klub Praha - ocenění diplomy

Slavnostní udílení ocenění pro osobnosti Čs. letectví v roce 2024

Slavnostní udílení ocenění pro osobnosti Čs. letectví v roce 2024

-->