Meziparlamentní skupina přátel: Mongolsko - Česko - středa 21. září 2022

Na půdě Poslanecké sněmovny se pod mým vedením, uskutečnilo setkání člena Velkého státního Churalu/Parlamentu Mongolské republiky, Mr. Ganbaatara Sainkhuu a jeho Excelencí, Mr. Gansukha Damdina, velvyslance Mongolské republiky v České republice. Přátelského setkání se také zúčastnili:  Mr. Pagva Biraa, rada mongolského velvyslanectví, Ing. Pavel Rejchrt, Honorální consul Mongolska v České republice a Ing. Bořivoj Minář, ředitel společnosti Contechin Group. Jednání navázalo na moji pracovní návštěvu Mongolské republiky v září letošního roku.  Předmětem setkání bylo rozšíření možné spolupráce, a to jak v obchodní oblasti, tak i sociálním zabezpečení. Zde nám byl vysloveno poděkování za projednání zákona o sociální pojištění mongolských pracovníků zaměstnaných ve společnostech v ČR. Výhledově se připravuje oboustranná spolupráce mezi českými a mongolskými podniky. Účast člena Velkého státního Churalu Mr. Ganbaatara Sainkhuua by tomu mohla velmi napomoci. Váš, Standa  Berkovec  

28.09.2022

Čtěte více

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

Mezinárodní setkání historických vozů Bugatti Brescia 2023 in the Czech Republic se uskutečnil v České republice poprvé.

Na čtyři desítky automobilů Bugatti převážně typu Brescia, vyráběného v letech 1920 až 1926, v ponělí 11. září navštívily Karlovy Vary - Grandhotel Pupp.

Knihovna matka cest - Slaný - čtvrtek 12.10.2023

Knihovna matka cest - Slaný - čtvrtek 12.10.2023

 

Aneb vracím knihu

Slánská knihovna – nyní Knihovna Václava Štecha, o kterém můj táta natočil film, je moje první Alma Mater.

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Legendární česká sklárna Rückl oslavila v sobotu 2. září 2023 své 120. narozeniny.

-->