Mongolsko - české turistické značení bude i v Mongolsku !!

Mongolsko se přidalo k Brazílii, Chorvatsku nebo rumunskému Banátu a začalo používat české turistické značení. Příslušné memorandum v Brně podepsaly v pondělí Klub českých turistů (KČT) a mongolský turistický spolek. První symbolické značení se uskutečnilo 15. června a školení pro mongolské značkaře začne letos v září, uvedl KČT v tiskové zprávě. Značení turistických tras se Václav Nič věnuje od roku 1976. Za tu dobu vyznačil přes 500 kilometrů cest u nás i v zahraničí. Turistika ho bavila od mládí, dnes je předsedou značkařů Ústecké oblasti Klubu českých turistů. „Již v květnu 2023 jsme zaslali mongolskému protějšku podepsanou smlouvu o právech na používání turistického značení podle české metodiky. Jsem rád, že tímto memorandem prohlubujeme formu užší spolupráce,“ uvedl předseda KČT Jiří Homolka. Dodal, že první symbolické značení vede v Mongolsku na horu Bogd úl jižně od hlavního města Ulánbátaru. Organizace se v memorandu dohodly, že KČT poskytne Mongolian Walking Association (MWA) například školení značkařů nebo příručku značení turistických tras v angličtině. Do školení se zapojí také studenti Mendelovy univerzity v Brně, kteří do Mongolska odletí na konci září. „Mongolsko vyhlásilo rok 2023 rokem turismu. Vytváření přehledných turistických stezek výrazně přispěje k atraktivitě místní pěší turistiky,“ uvedl předseda MWA Bolor-Erdene Bataar. Prahu v květnu navštívila mongolská ministryně zahraničí Batceceg Batmunchová, která se na jednání s českým protějškem Janem Lipavským dohodla mimo jiné na rozvoji mongolsko-českého turismu. Mongolsko letos pro české turisty zrušilo vízovou povinnost a Batmunchová po jednání s Lipavským oznámila, že mongolská společnost Eznis Airways bude od června vypravovat přímé lety z Prahy do Ulánbátaru.  Perfekt - naše turistické značení je opravdu proslavené!! Nezabloudíme ani v Mongolsku! Pane Nič děkujeme! Standa Berkovec  

02.07.2023

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->