Mongolsko - Česko: bezvízový styk - tisková konference - pondělí 12.6.2023

Dne 4. ledna 2023 byl s okamžitou platností mongolskou vládou zaveden bezvízový styk pro občany České republiky, kteří hodlají v Mongolsku pobývat maximálně 30 dnů za účelem turistiky . Expedici do Mongolska bude dominovat úžasná a často se měnící příroda – poušť, step, hory, kopce, lesy, vodopády a řeky. To vše obklopeno stády zvířat. Absence měst a světelného znečištění nám poskytne jedny z nejlepších pohledů na noční oblohu a my budeme moci pravidelně pozorovat hvězdy. Zdaleka však nepůjde při expedici jen o přírodu, minimálně stejnou důležitost bude hrát kontakt s místními, poznávání jejich způsobu života a účast na jejich každodenních aktivitách. Mongolští nomádi mají pravidlo, že kdokoliv může kdykoliv přijít k jinému nomádovi domů, neklepe, prostě vejde. Pokud není majitel doma, host si klidně může něco uvařit a na hostitele počkat. Je to naprosto běžná praxe, která dokládá o mongolské pohostinnosti, vstřícnosti a propojenosti lidí, kteří to mají k nejbližšímu sousedovi několik kilometrů. Tak neváhejte a leťte se přesvědčit! Váš Standa Berkovec   (proklikem na snímky se zvětší rozměr)

13.06.2023

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->