Mongolsko - setkání s představiteli provincie Bulgan

Ve čtvrtek 24. února 2022 se v Poslanecké sněmovně uskutečnilo setkání se zástupci Mongolské provincie Bulgan, vedeným Guvernérem provincie panem Ariun-Erdene Batbayarem a předsedou Meziparlamentní skupiny přátel Mongolska s poslancem Stanislavem Berkovcem. Zúčastnil se jí také bývalý český velvyslanec v Mongolsku pan Jiří Brodský a pan Pavel Rejchrt, který byl jmenován honorárním konzulem  Mongolska  v  České republice . Ten mimo jiné získal za podporu česko-mongolských  obchodních  vztahů "Řád polární hvězdy“. Setkání se uskutečnilo v návaznosti na říjnovou cestu v roce ( 2021 ) olympijského vítěze a dvojnásobného mistra světa Lukáše Krpálka. Hlavním bodem programu jeho říjnové návštěvy byl společný trénink s významnými mongolskými judisty i s mladými sportovci sdruženými v Mongolské asociaci judo v Ulánbátaru, ale také v provincii Bulgan.  Během návštěvy Lukáše Krpálka, bylo projednáné zahájení další etapy výstavby bytů českého developera Finep, který je nejvýznamnějším investorem v česko-mongolské relaci. Finep realizuje ve spolupráci s místním partnerem ve městě Erdenet výstavbu 1.650 bytů evropského standardu a podílí se významně na rozvoji infrastruktury města. O budoucích projektech rozvoje města jednal Finep v Erdenetu během Investičního fóra, ale také v Bulganu a Ulánbátaru, a se zástupci významných mongolských firem v oblasti logistiky a  stavebnictví .   Standa Berkovec  

08.04.2022

Čtěte více

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

Mezinárodní setkání historických vozů Bugatti Brescia 2023 in the Czech Republic se uskutečnil v České republice poprvé.

Na čtyři desítky automobilů Bugatti převážně typu Brescia, vyráběného v letech 1920 až 1926, v ponělí 11. září navštívily Karlovy Vary - Grandhotel Pupp.

Knihovna matka cest - Slaný - čtvrtek 12.10.2023

Knihovna matka cest - Slaný - čtvrtek 12.10.2023

 

Aneb vracím knihu

Slánská knihovna – nyní Knihovna Václava Štecha, o kterém můj táta natočil film, je moje první Alma Mater.

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Legendární česká sklárna Rückl oslavila v sobotu 2. září 2023 své 120. narozeniny.

-->