Mongolsko - setkání s představiteli provincie Bulgan

Ve čtvrtek 24. února 2022 se v Poslanecké sněmovně uskutečnilo setkání se zástupci Mongolské provincie Bulgan, vedeným Guvernérem provincie panem Ariun-Erdene Batbayarem a předsedou Meziparlamentní skupiny přátel Mongolska s poslancem Stanislavem Berkovcem. Zúčastnil se jí také bývalý český velvyslanec v Mongolsku pan Jiří Brodský a pan Pavel Rejchrt, který byl jmenován honorárním konzulem Mongolska v České republice. Ten mimo jiné získal za podporu česko-mongolských obchodních vztahů "Řád polární hvězdy“.

Setkání se uskutečnilo v návaznosti na říjnovou cestu v roce (2021) olympijského vítěze a dvojnásobného mistra světa Lukáše Krpálka. Hlavním bodem programu jeho říjnové návštěvy byl společný trénink s významnými mongolskými judisty i s mladými sportovci sdruženými v Mongolské asociaci judo v Ulánbátaru, ale také v provincii Bulgan. 

Během návštěvy Lukáše Krpálka, bylo projednáné zahájení další etapy výstavby bytů českého developera Finep, který je nejvýznamnějším investorem v česko-mongolské relaci. Finep realizuje ve spolupráci s místním partnerem ve městě Erdenet výstavbu 1.650 bytů evropského standardu a podílí se významně na rozvoji infrastruktury města. O budoucích projektech rozvoje města jednal Finep v Erdenetu během Investičního fóra, ale také v Bulganu a Ulánbátaru, a se zástupci významných mongolských firem v oblasti logistiky a stavebnictví.

 

Standa Berkovec