Nestora pozdeňské kultury, Jaroslava Ulricha, vyznamenal předseda parlamentu

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček přijal pana Jaroslava Ulricha (nar. 1929) z Pozdně, spolu s delegací ze Slánska. Při této výjimečné příležitosti udělil panu Ulrichovi Pamětní medaili poslanecké sněmovny za celoživotní zásluhy a práci pro kulturu.

13.10.2020

Setkání v pracovně předsedy Radka Vondráčka bylo velmi přátelské – pan Ulrich mu mimo jiné zazpíval několik úryvků ze svých autorských písní, kterých složil celkem 51.

Od svých devatenácti let až do současnosti je neúnavným organizátorem kulturních akcí, představení, happeningů, koncertů, sjezdů rodáků. Mimo jiné založil a vedl také kino, v příštím roce oslaví divadelní společnost v Pozdni pod jeho vedením 70 let činné existence. Kromě toho vedl dlouhé roky v podniku Bateria Slaný pěvecký soubor. To vše dělal celý život bez nároků na honorář, stejně jako když pomáhal radou a vahou své osobnosti při osvětě i v době korona krize.

Předseda sněmovny se také setkal se svým jmenovcem – místostarostou Královského města Slaný Radkem Vondráčkem, dcerou pana Ulricha, Soňou Jůnovou a iniciátory ocenění – historikem Václavem Valeriánem Kýzlem a poslancem Standou Berkovcem.

Poté pan Ulrich s delegací absolvovali krátkou prohlídku jednací síně a neoficiální přátelské přijetí na sekretariátu volebního výboru.

Pan Jaroslav Ulrich dostal ocenění za svou celoživotní práci v oblasti regionální kultury také od starosty Královského města Slaný Martina Hrabánka. Jeho neúnavný entuziasmus a životní optimismus poznamenal několik generací Slánska a Kladenska. Pan Ulrich je čestným občanem několika obcí na Slánsku. Ale hlavně je to stále tentýž náš „Jára“, který protáčí na tanečním parketu mladé dámy, stejně jako za mlada jejich babičky!

Standa Berkovec

foto: Václav Valerián Kýzl a Jaroslav Švehla

Čtěte více

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

BUGATTI RALLY SOLO BRESCIA 2023 - Karlovy Vary

Mezinárodní setkání historických vozů Bugatti Brescia 2023 in the Czech Republic se uskutečnil v České republice poprvé.

Na čtyři desítky automobilů Bugatti převážně typu Brescia, vyráběného v letech 1920 až 1926, v ponělí 11. září navštívily Karlovy Vary - Grandhotel Pupp.

Knihovna matka cest - Slaný - čtvrtek 12.10.2023

Knihovna matka cest - Slaný - čtvrtek 12.10.2023

 

Aneb vracím knihu

Slánská knihovna – nyní Knihovna Václava Štecha, o kterém můj táta natočil film, je moje první Alma Mater.

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Sklárna Rückl v Nižboru slaví výročí: 120 let. Přišli jsme také blahopřát!

Legendární česká sklárna Rückl oslavila v sobotu 2. září 2023 své 120. narozeniny.

-->