Nově ustavena Meziparlamentní skupina přátel Mongolska

Pravda, není zatím příliš veliká. Ale navazuje na tradičně vynikající a přátelské vztahy našich zemí

20.12.2018

V poslanecké sněmovně existují mimo výborů a komisí také tzv. meziparlamentní skupiny přátel. 

 

Plyne z toho jen a jen přátelská spolupráce s partnerskou zemí a její parlamentní skupinou. Tato práce není honorována, z členství neplynou žádné prebendy, PS PČR neplatí skupinám žádné cesty ani jiné pracovní výdaje. Tím je dána přirozená selekce členů – jsou tam opravdu jen ti, kteří mají o spolupráci s tou kterou zemí opravdu zájem. Mám velikou radost například z toho, že největší takovou skupinou je ve sněmovně MSP Státu Izrael – 52 členů! A mám také velikou radost, že teď byla nově ustavena Meziparlamentní skupina přátel Mongolska. Pravda, není zatím příliš veliká. Ale navazuje na tradičně vynikající a přátelské vztahy našich zemí. Předsedou této skupiny se stal pan poslanec Daniel Pawlas a zatím je nás osm. Naším velvyslancem v Mongolsku je j. e. pan Jiří Brodský. Velmi citlivý a zkušený diplomat, kterého jsem měl možnost poznat mimo jiné také pracovně, při jeho misi velvyslance ČR v Kodani. Při jeho nedávné návštěvě v poslanecké sněmovně jsem s ním natočil na toto téma rozhovor. Doufám, že bude inspirací nejen pro politiky, ale také pro obchodníky a zástupce českých firem.


Standa Berkovec
 

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->