Petice

  S Danem Landou se známe dlouho - už od prvních českých halových motokrosů v devadesátých letech. Nezapomenu, jak tehdy naprosto bez tréninku sedl na svoje enduro Yamaha a pustil se na nově postavenou exhibiční trať v brněnském Rondu. Jezdilo se tehdy na dřevotřísce a byl to odvážný kousek. Jako ostatně mnohé jeho životní kousky. Stejně je tomu i teď, v případě Blanické petice. Když mi Dan zatelefonoval a požádal mě o pomoc, bylo to jako dřív při těch motokrosech. Neváhal jsem a bylo to rychlý. Vstříc nám vyšli všichni. A tak nás nedlouho potom přijala paní profesorka Helena Válková, předsedkyně petičního výboru. Převzala od Dana a jeho kamarádu petici a tři velké bedny s více než 17 000 podpisy. Zcela v souladu s petičním zákonem svolala veřejné slyšení, my se potarali o to, aby z něj byl připraven přímý TV stream. Protože veřejné slyšení teď, v té blbé době corona viru, být nemůže. Koná se 5. ledna od 14.00 a vidět ho můžete na stránkách  www.psp.cz  / Stream 3. Dan tam bude Blanický manifest prezentovat. A o čem ve zkratce je? Tento manifest, s více než 17 000 podpisy občanů České republiky, vyzývá poslance a senátory k odpovědnosti za omezování základních práv a svobod, jmenovitě svobody shromažďování. Ten je dle názoru petentů nepřípustným zásahem do jejich svobod. Stanislav Berkovec

20.12.2020

 

 

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->