PŘEDÁNÍ OCENĚNÍ DĚDEČEK AUTOMOBIL

Dne 3. září 2018 se za účasti Mgr. Stanislava Berkovce  pořádalo v Atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění vítězů 14. ročníku ankety „Dědeček automobil“, volby historického vozidla roku a dalších kategorií.
 

V kategorii Osobnost veteranismu získal titul a ocenění pan Ladislav Novák z Uherského Hradiště za mimořádné renovátorské schopnosti, propagaci oboru nejen v zahraničí, ale i  na mnoha tuzemských podnicích a sběratelskou činnost.

Mezi nominovanými akcemi nejvíce porotu zaujala mezinárodní oslava 115 let Harley-Davidson pořádaná zdejším zastoupením. Organizaci řídil pan Jaroslav Vavřina. 

Vítězem hlavní kategorie a titul Dědeček automobil získalo historické vozidlo Aero 750 SC, rok výroby 1934 pana Tomáše Vališe z Brna. Není bez zajímavosti, že vozidlo v původním stavu nikdy nedojelo závod 1000 mil Československých. Vloni a letos se podařilo závod dokončit, Proudnicová karoserie a lehká stavba dělá z automobilu mimořádný unikát.

Za mimořádný celoživotní přínos oboru se rozhodla porota ankety udělit v pořadí třetí titul „DEĎECEK AUTOMOBIL“ osobnosti panu Václavovi Zapadlíkovi.  Oceněný zasvětil podstatnou část svého života výtvarné činnosti věnované motorismu s mezinárodním přesahem.

Anketa z oboru historického motorismu, dokládající, proč je Česko automobilovou velmocí, vznikla v Libereckém kraji „kolébce motorismu“ a připomíná motoristické svátky a výročí. Tato prestižní oborová soutěž propaguje veteránský motorismus a usiluje o jeho uznání coby nedílné součásti automobilového průmyslu. Za cíl si klade podporu, iniciování vzniku Národního automobilového muzea resp. podniku dokumentujícího proč je Česko automobilovou velmocí.

Galerie fotek