PŘEDÁNÍ OCENĚNÍ DĚDEČEK AUTOMOBIL

Dne 3. září 2018 se za účasti Mgr. Stanislava Berkovce  pořádalo v Atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění vítězů 14. ročníku ankety „Dědeček automobil“, volby historického vozidla roku a dalších kategorií.  

20.10.2018

V kategorii Osobnost veteranismu získal titul a ocenění pan Ladislav Novák z Uherského Hradiště za mimořádné renovátorské schopnosti, propagaci oboru nejen v zahraničí, ale i  na mnoha tuzemských podnicích a sběratelskou činnost.

Mezi nominovanými akcemi nejvíce porotu zaujala mezinárodní oslava 115 let Harley-Davidson pořádaná zdejším zastoupením. Organizaci řídil pan Jaroslav Vavřina. 

Vítězem hlavní kategorie a titul Dědeček automobil získalo historické vozidlo Aero 750 SC, rok výroby 1934 pana Tomáše Vališe z Brna. Není bez zajímavosti, že vozidlo v původním stavu nikdy nedojelo závod 1000 mil Československých. Vloni a letos se podařilo závod dokončit, Proudnicová karoserie a lehká stavba dělá z automobilu mimořádný unikát.

Za mimořádný celoživotní přínos oboru se rozhodla porota ankety udělit v pořadí třetí titul „DEĎECEK AUTOMOBIL“ osobnosti panu Václavovi Zapadlíkovi.  Oceněný zasvětil podstatnou část svého života výtvarné činnosti věnované motorismu s mezinárodním přesahem.

Anketa z oboru historického motorismu, dokládající, proč je Česko automobilovou velmocí, vznikla v Libereckém kraji „kolébce motorismu“ a připomíná motoristické svátky a výročí. Tato prestižní oborová soutěž propaguje veteránský motorismus a usiluje o jeho uznání coby nedílné součásti automobilového průmyslu. Za cíl si klade podporu, iniciování vzniku Národního automobilového muzea resp. podniku dokumentujícího proč je Česko automobilovou velmocí.

Galerie fotek

Čtěte více

Umělá inteligence a média - seminář - středa 22.5.2024

Umělá inteligence a média - seminář - středa 22.5.2024

Má poslanecká kancelář v Žebráku u Berouna.

Má poslanecká kancelář v Žebráku u Berouna.

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

-->