Rád a často si vzpomenu na Honzu Vyčítala.

Poprvé jsem ho potkal na čundru, na nádraží v Čerčanech, někdy v druhé polovině minulého století...  Měl na zádech teletinu a já na něj nábožně koukal z povzdálí.Vždycky jsem obdivoval - a dodnes obdivuju - jeho výtvarný styl jeho panáci jsou naprosto originální, nadčasoví - jsou prostě krásní a stejně svébytní, jako Honza. Tehdy u toho vlaku jsem ještě netušil, že spolu budeme mnohokrát vysílat v rozhlasovém studiu a dokonce natáčet jeho písničku. A kdyby mi tehdy někdo řekl, že budu vydávat svoje vlastní noviny o motorkách a že Honza mi tam bude kreslit vtipy, tak bych mu na tom nádraží koupil pivo a řekl bych mu, ať se hodí do klidu, že to přejde...Tak se s Vámi rád podělím o jeho vtipné péefko z roku 2002 a vtip ze sedmého čísla Světa motorek z 11. května 2001. A vzpomínku na kamaráda, který s humorem jen jemu vlastním zanechal po sobě spoustu nádherných výtvarných čar, spoustu pivních čárek i čárek v notových linkách. Prostě čárrroval i čarrroval se svým typickým R. Vzpomenu si na něj často a rrrrád!   Standa Berkovec

17.11.2020

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->