Rozloučení s ambassadorem Indické republiky v České republice

Předseda Meziparlamentní skupiny přátel ČR - Indická republika, pan poslanec Stanislav Berkovec ve čtvrtek 22.2.2024, přijal Jeho Excelenci, pana  Hemanta Harishchandra Kotalwara,  velvyslance Indie, na půdě Poslanecké sněmovny ČR.   

05.03.2024

Jednalo se o poděkování za jeho 4 leté působení v ČR od jeho příjezdu -  21. září 2020, kdy přicestoval do České republiky. Nahradil předchozí velvyslankyni Indie, Její Excelenci, paní Narinder Chauhan.

Pan Hemant H. Kotalwar je kariérní diplomat. Do indické zahraniční služby vstoupil v roce 1996. Sloužil na diplomatických misích Indie v Bruselu (1998-2000) a Alžíru (2000-2002).
V říjnu 2002 byl jmenován regionálním pasovým úředníkem v Bombaji (Mumbai) v indickém svazovém státě Maháráštra.
V dubnu 2009 se vrátil na indické Ministerstvo zahraničních věcí, kde zastával pozici ředitele odboru. 
Od července 2011 byl v diplomatické hodnosti rada vyslán na Stálou mise Indie při Světové obchodní organizaci v Ženevě.
Od srpna 2014 působil jako zástupce velvyslance na indické ambasádě v Rijádu v Saúdské Arábii.
V srpnu 2017 byl jmenován vrchním ředitelem Sekretariátu Národní bezpečnostní rady v Dillí.
Pan Hemant H. Kotalwar mluví anglicky, marátsky a hindsky. Je ženatý, s manželkou paní Seemou Kotalwar mají syna Adityu a dceru Tejal.

Během svého působení v České republice, J.E., pan Hemant H. Kotalwar, seznamoval české korporace a podniky s projektem indického premiéra „ Soběstačná Indie ", kdy postupně dochází k nahrazování dovozu domácí výrobou. Vláda obnovila reformní kurz a je odhodlána privatizovat velké státní společnosti a více otevřít ekonomiku soukromému kapitálu a zahraničním investorům. Cílem zavedených opatření je, mimo jiné, pomoci malým a středním podnikům lépe dosáhnout na bankovní úvěry, a především pak rozvoji energetiky, těžby nerostných surovin, letectví, obranného průmyslu, zdravotnictví a farmaceutickému průmyslu.

V rámci rozloučení s panem velvyslancem, jsem jej před čtvrtečním rozloučením ve Sněmovně, pozval na "Komorní vystoupení Jaroslava Svěceného", které pořádal v klubu Violino. Houslový virtuóz Jaroslav, spolu se svými žáky a kolegy, jej svými vystoupeními nadchli. Myslím, že pan velvyslanec byl nadšen.

Váš,

Standa Berkovec


 

Čtěte více

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

Aeroklub ČSR - Balon Klub Praha - ocenění diplomy

Aeroklub ČSR - Balon Klub Praha - ocenění diplomy

Slavnostní udílení ocenění pro osobnosti Čs. letectví v roce 2024

Slavnostní udílení ocenění pro osobnosti Čs. letectví v roce 2024

-->