Slánská sportovní hala - Háje.

SLANÝ - V pátek 5. ledna se uskutečnilo slavnostní otevření: nové sportovní haly - Háje.

11.01.2024

Slavnostní otevření proběhlo za účasti zástupců vedení města - starosty Martina Havránka a místostarosty Radka Vondráčka a Pavla Rubíka. 
Zahájení provozu si nenechaly ujít též další osobnosti politického a sportovního života jako například místopředseda poslanecké sněmovny Jan Skopeček, poslanci Stanislav Berkovec a Vojtěch Munzar.

Za význačné slánské sportovce to byli: bývalý reprezentant a účastník olympijských her ve skoku o tyči Štěpán Janáček a slánský triatlonista Tomáš Řenč.

 

Dalšími oslavenci byli: za zhotovitele stavby firmy Metal Quatro, hlavní stavbyvedoucí František Zlatohlávek, projektant Jiří Žák z firmy AS Project Pelhřimov a zástupci města v čele s manažerkou rozvoje města Magdalenou Stýblovou, kteří vběhli na hrací plochu v dresech města. Nechyběl ani předseda Slánského sportovního klubu (SSK) Ladislav Peška, který bude halu provozovat.

Po oficiální části, moderované známým sportovním komentátorem Radkem Šilhanem, následoval turnaj slánských škol ve florbalu, futsalu a basketbalu, který vyhrála 3. ZŠ Slaný.

Ještě během této zimy se uskuteční v hale Háje taneční soutěž, na níž se chystá pětistovka tančících párů!
Jste samozřejmě zváni jako "pozorovatelé a soukromí hodnotitelé" - je zde místo pro 250 sedících a 50 a stojících  diváků!!   V přízemí haly se nachází hlavní hrací plocha o rozměrech 44 x 25 metrů včetně výběhových zón, 6 šaten s vlastním sociálním zařízením, šatna pro rozhodčí, toalety pro veřejnost a sport bar s prosklenou stěnou a výhledem na sportovní plochu. Celé přízemí je řešeno bezbariérově s ohledem na osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. 
V prvním patře je menší cvičební sál s rozměry 29 x 9 metrů, 2 šatny se společným sociálním zařízením, klubovna s výhledem na sportovní plochu, místnost pro úpravu vody a vzduchotechniky. Nechybí ani kuchyňka a kanceláře údržbáře a předsedy SSK.

V celé hale je LED osvětlení, které je možné nastavit pouze na některé části hřiště. Provoz a vytápění haly zajišťují tepelná čerpadla a fotovoltaické panely. Instalovaná FTV o výrobní kapacitě 55 kW by měla svým výkonem pokrýt potřeby haly zhruba z jedné třetiny a byla doplněna i o bateriové úložiště, které umožní vyrobenou elektrickou energii využívat právě v době největšího odběru el. energie.

Celkové náklady na stavbu byly celkem 128 milionů Kč bez DPH, přičemž se městu na projekt podařilo získat dotaci téměř 25 milionů Kč. Záměr výstavby sportovní haly byl schválen zastupitelstvem města již v roce 2018, vlastní stavba probíhala v letech 2022-2023.

Součástí haly je 65 parkovacích míst, přičemž 2 místa jsou připravena pro nabíjení elektromobilů.

Provozní doba sportovní haly je od 7 do 23 hodin.
Rezervace a další informace o hale naleznete na: 
https://hala-slany.cz/

 

Hala je fakt nádherná!

Přijďte pobejt: jako sportovci i jako diváci!!

Váš Standa Berkovec

 

(záznamy slavnostního zahájení - YouTube:)

                                                           

 

                                                                    

       

                                                                    

Čtěte více

Zlatý Ámos 2024  Poslanecká sněmovna 29.1.2024

Zlatý Ámos 2024 Poslanecká sněmovna 29.1.2024

Novoroční  ohňostroj  Slaný - pondělí 1. ledna 2024

Novoroční ohňostroj Slaný - pondělí 1. ledna 2024

Vánoční návštěva Andreje Babiše ve Slaném, Tuchlovicích a Kladně - úterý 19.12.2023

Vánoční návštěva Andreje Babiše ve Slaném, Tuchlovicích a Kladně - úterý 19.12.2023

 

 

 

-->