Slaný - mezinárodní dětský den - sobota - 3.6.2023

Sobotní -  Sportovní program - Mezinárodní dětský den. Soutěže v atletických disciplínách, basketbalu, hokeji a fotbalu. Ukázky bojových sportů. Hasičská pěna ve 12:00. Vystavená a přístupná technika hasičů, popelářů a historických vojenských vozidel vč. zemědělské techniky. Sportovně zábavné dopoledne si malí návštěvníci velmi užili a bylo z čeho vybírat. Kluci i holky si na pěti stanovištích vyzkoušeli, jak se hraje hokej, basketbal, fotbal, florbal a pod vedením šéfa atletiky zkusili překážkový běh i skok daleký. Ukázky své práce předvedla i Městská policie Slaný. Děti tradičně nejvíce zajímaly zbraně, pouta či výbava služebního vozu. Vyzkoušely též velmi náročný slalom ve speciálních brýlích, které simulují požití  alkoholu  a drog. A neméně atraktivní pro bylo kluky a holky stanoviště hasičů, kde mohli obsluhovat například vysokozdvižnou plošinu. Mimo to mnozí zasedli i za volant traktůrků na sečení trávy, které předvedli pracovníci podniku Technických služeb. Děti si dopoledne velmi užívaly, projíždět se mohly také na elektrokoloběžkách, zahrát spikeball, vyřádily se na skákacím hradu a se zájmem si prohlédly automobilové a motocyklové veterány. Kdo vystál delší frontu, nechal si pomalovat  obličej . Při bublinovém workshopu si každý mohl vyzkoušet, jakou dokáže vytvořit obří bublinu. V sobotu bylo vše zdarma. Vrcholem setkání bylo i letos řádění v hasičské pěně. Vše provázela veselá reprodukovaná hudba a dětské písničky. Děti přišel pozdravit na stadion i starosta Martin Hrabánek a oba místostarostové, kteří se do dění také zapojili.  Váš Standa Berkovec   Stream z akce - Slaný TV

08.06.2023

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->