Železnorudská / Česká Sekera / MČR - sobota 5. srpna 2023

V sobotu 5. srpna 2023 se soutěžilo v Železném Brodě v kategoriích muži, ženy, junioři. Soutěžilo se na na třech terčích. Terč bude z topolu, barva terče dle mezinárodních pravidel, střed terče černý, ostatní kružnice červené. Házelo se 36 hodů rozdělených na 6 kol po 6 hodech.

29.08.2023

Před zahájením soutěže každý soutěžící měl dva zkušební hody na každém soutěžním terči. Každé kolo házel soutěžící na jednom terči.
Při nástupu na další kolo se soutěžící posunul o jeden terč do prava. Po odházení všech 36 hodech byl proveden součet dosažených bodů a vyhodnotilo se pořadí soutěžících.
Při dosažení shodného počtu bodů následoval rozhoz na tři hody, když byl rozhoz nadále shodný, počet bodů byl rozhoz po jednom hodu, tedy: (náhlá smrt).

Finále soutěže v hodu oboustrannou sekerou bude v sobotu 9. září.2023 v Kojaticích, Jihomoravský kraj, Pod hrází rybníka. 

Obec Kojatice společně se spolkem Český Dřevorubec Vás srdečně zve na letošní FINÁLE 2023 soutěže v hodu oboustrannou sekerou.???? 

Přijďte se podívat na neobvyklou soutěž, kde sekery létají vzduchem. Těšit se můžete na nabitý program i program pro děti, dobré jídlo a dobře vychlazené pití????.

Těšíme se na Vás.
Vstupné zdarma!

PROGRAM: 
10:00 Start soutěže Česká sekera 
12:00 Následuje divácká soutěž v hodu sekerou  
(registrace pouze na místě, omezený počet míst) 
13:00 Pokračování soutěže Česká sekera  
16:00 Vyhlášení výsledků soutěže 

Myslíme i na nejmenší a aktivity s touto tematikou máme připravené i pro děti.

Srdečně Vás zvu,

Standa Berkovec

 

Pravidla soutěže 

 

 

Seznámení s netradiční sportovní disciplínou:
(záznam rozhovoru na YouTube - proklikněte!)

 

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->