Zlatý Ámos 2024 Poslanecká sněmovna 29.1.2024

01.02.2024

ANKETA O NEJOBLÍBENĚJŠÍHO UČITELE ČR - ZLATÝ ÁMOS 2024

 

Rád jsem převzal záštitu nad letošním 31. ročníkem Zlatého Ámose 2024.

Do 31. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos, žáci základních a středních škol České republiky, nominovali celkem 72 pedagogů. Je to o 7 přihlášek více než v minulém ročníku.

Potěšitelné je, že oblíbení učitelé jsou ve všech krajích ČR. Už poněkolikáté v počtu nominovaných zvítězila Praha – celkem 11 přihlášek. Jen o jednu přihlášku méně přišlo z kraje Středočeského a Olomouckého. Pouze 1 přihláška přišla z kraje Karlovarského a Pardubického. Z celkového počtu nominovaných je 50 učitelek. Žáci základních škol do Zlatého Ámose poslali celkem 53 přihlášek, žáci středních škol 19.

V lednu a únoru již tradičně probíhají regionální kola. V nich musí žáci před porotou nominaci své paní učitelky nebo svého pana učitele obhájit. „Nominace do Zlatého Ámose je největším uznáním, kterého se učitelkám a učitelům může dostat. Zvítězili u nejpřísnější poroty - u svých žáků. Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří byli svými žáky na titul Zlatý Ámos navrženi,“ vysvětluje ředitel ankety Slávek Hrzal.

Z regionálního kola 29. ledna 2024 v Poslanecké sněmovně, postoupili do semifinále Libor Mitana ze ZŠ Němčice nad Hanou, Dominik Simon ze ZŠ A. Baráka Lovosice, Mia Suchá z Gymnázia Jeseník a Jaroslava Kumstýřová ze ZŠ P. Bezruče, Žatec. Posledně jmenovaná se zároveň stala Ústeckou Ámoskou 2024. 

Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, proběhne 11. března v Senátu PČR. Veřejné finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční v pátek 22. března. Kromě Zlatého Ámose bude již tradičně dětskou porotou zvolen Dětský Ámos a na základě hlasování na webu dětského kanálu ČT také Ámos sympaťák. Speciální cenu předá ČTedu a zlatý partner ankety Fly United.

Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů,
a na Kantorském bále, v sobotu 23. března v hotelu Ambassador, Zlatá husa v Praze.

 

Váš,

Standa Berkovec

 

 

Čtěte více

Slánská sportovní hala - Háje.

Slánská sportovní hala - Háje.

SLANÝ - V pátek 5. ledna se uskutečnilo slavnostní otevření:
nové sportovní haly - Háje.

Novoroční  ohňostroj  Slaný - pondělí 1. ledna 2024

Novoroční ohňostroj Slaný - pondělí 1. ledna 2024

Vánoční návštěva Andreje Babiše ve Slaném, Tuchlovicích a Kladně - úterý 19.12.2023

Vánoční návštěva Andreje Babiše ve Slaném, Tuchlovicích a Kladně - úterý 19.12.2023

 

 

 

-->