Zlatý Ámos 2024 - vyhlášení vítězů - Praha - Kantorský bál

Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose se konala v sobotu 23.3. 2024 na galavečeru ankety a Kantorském bále v prostorách hotelu Ambassador-Zlatá Husa na Václavském náměstí v Praze.  

27.03.2024

Odměna pro celou školu, raduje se nejlepší učitel roku Dominik Simon

Nejoblíbenějším učitelem v Česku pro rok 2024 je Dominik Simon ze ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích. Titul Dětský Ámos, který uděluje dětská porota, obdržela Adéla Popelková ze SPŠ stavební Josefa Gočára v Praze. Ceny dnes organizátoři udělili v Kongresovém sále hotelu Olšanka, kde se finálového kola zúčastnilo šest soutěžících.

Pocity jsou úplně bláznivé, nevím moc, co říct. Jsem šťastný, unavený, ještě pořád nervózní, ale pocity jsou super. Překvapivě mi dnes všechno vyšlo tak, jak mělo být. Myslím, že je to odměna pro celou školu. Pro učitele, pro žáky, pro všechny na škole,“ řekl Simon ČTK. 

Podle předsedy poroty Jakuba Kvášovského bylo letos mimořádně náročné zvolit vítěze. „Bylo to strašně vyrovnané, vlastně rozhodují jeden dva hlasy porotců. Letos všichni dostali více hlasů a rozhodovaly asi maličkosti. Podle mě by zasloužili korunku všichni,“ řekl Kvášovský.

Ámosem ČT Edu se stala finalistka Eliška Nováková ze Základní školy Máj 1 v Českých Budějovicích. Cenu Ámos sympaťák z internetového hlasování získal učitel Libor Mitana ze Základní školy Němčice nad Hanou. Cenu Zlatý Ámos předal vítězi státní tajemník ministerstva školství a tělovýchovy Ondřej Andrys.

Zlatý Ámos je už po více než tři desetiletí anketou o nejoblíbenějšího učitele České republiky. Získat nominaci proto patří mezi největší uznání, jakého se může učitelkám a učitelům za jejich pedagogickou činnost dostat. Hlavní cenou je čestný titul Zlatý Ámos, o jehož nositeli rozhoduje porota. Další kategorií je Dětský Ámos, o němž hlasují děti ze škol, které se dostaly do finále. Rovněž se uděluje i titul Ámos Sympaťák, pro nějž jsou rozhodující hlasy zaslané prostřednictvím SMS.

Byl jsem poctěn pozváním na slavnostni korunovaci Zlatého Ámose 2024 a bylo mi radostí zúčastnit se na galavečeru ankety a Kantorského bálu.

 

Váš,

Standa Berkovec

 

 

Nesmí však chybět "školní vtip" :

 

 

 

 

Čtěte více

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

Oslava nedožitých 80. narozenin Karla Kryla - patek 12. dubna 2024

Aeroklub ČSR - Balon Klub Praha - ocenění diplomy

Aeroklub ČSR - Balon Klub Praha - ocenění diplomy

Slavnostní udílení ocenění pro osobnosti Čs. letectví v roce 2024

Slavnostní udílení ocenění pro osobnosti Čs. letectví v roce 2024

-->