Návštěva Volebního výboru PSP ČR ve Spojeném království

Delegace Volebního výboru Poslanecké sněmovny České republiky navštívila ve dnech 1.-4. 11. 2016 Londýn.

24.06.2018

Delegaci vedl předseda výboru Martin Komárek a mezi její členy patřili Vlasta Bohdalová, Stanislav Berkovec a Zdeněk Bezecný.

Delegace zahájila svou návštěvu Spojeného království neformální recepcí, kterou uspořádal velvyslanec ČR Libor Sečka na své rezidenci. Během následujících dnů se čeští poslanci setkali s partnery v britském parlamentu – Lordem Andersonem, členem Sněmovny Lordů, poslancem Bernardem Jenkinem, předsedou Výboru pro ústavní záležitosti a veřejnou správu, se zástupci Zahraničního odboru a Stálého volebního výboru Dolní sněmovny a s vedoucí Oddělení zahraničních vztahů Horní sněmovny parlamentu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezi diskutovaná témata patřily například současný vývoj česko-britských vztahů, politická situace Velké Británie po referendu o odchodu z Evropské Unie nebo plánované kroky Velké Británie vůči migrujícím pracovníkům z východní Evropy.Dále delegace jednala na Ministerstvu kultury, médií a sportu, kde se setkala s ředitelkou Odboru mezinárodního vysílání Kathleen Stewartovou a ředitelem Odboru radio a TV strategií Ianem Neilem. Poslanci rovněž navštívili několik britských médií – BBC, agenturu Reuters a deník The Guardian, kde jednali s ředitelem Odboru veřejné politiky deníku The Guardian Mattem Rogersonem. Zajímali se např. o regulaci britských médií, jejich financování a o pravidla soutěže veřejnoprávních médií se soukromými na mediálním trhu.

                
Schůzka s Lordem Andersonem, členem Sněmovny Lordů        Delegace PSP ČR na jednání v BBC, zde s ředitelem redakční sekce Davidem Jordanem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čeští poslanci u londýnského sídla agentury Reuters

Čtěte více

-->