NAPSALI O NÁS ...

Školáci ze Smečna navštívili poslaneckou sněmovnu Žákům Základní školy Smečno se na podzim tohoto roku naskytla neobvyklá příležitost: využili pozvání pana Stanislava Berkovce, zastupitele města Slaného a člena Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, a prohlédli si v jeho doprovodu prostory parlamentu. Coby osobní návštěva započali svou exkurzi přímo v hlavní budově – Thunovském paláci. Tam již na ně pan Berkovec čekal a nejprve je zavedl do své kanceláře, kde je seznámil s prací poslanců a ukázal jim na televizní obrazovce vstupy do jednání, která v konkrétním dni právě probíhala. Zapůjčil jim též volební kartičku, aby si mohli vlastnoručně ověřit, čím že to vlastně poslanci volí. Následovala zevrubná obhlídka překrásných interiérů paláce, při níž z davu zaznívaly obdivné povzdechy: „Páni, tady bych chtěl bydlet!“ Děti také poznávaly místa, která vídají v televizi, především proslulé zastřešené nádvoří s pískovcovou kašnou hlídanou kamenným lvem, určené k přímým přenosům České televize. Jeden z nich se tu právě chystal, a než technici vše připravili, mohli si žáci ozkoušet roli komentátora či mluvčího. Někteří při tom vypadali, jako by to byl jejich každodenní chléb. Tento den byl skutečně nabit nevídanými zážitky, o kterých děti ještě dlouho diskutovaly a rozebíraly je posléze i ve škole: „Víte, že měl v kanceláři ukulele a byl úplně normálně oblečený?“ hlásili ostatním, „a fotil se s námi a lehl si u toho klidně i na zem a jezdí do práce na skútru!“

07.04.2016

A zmrzlinový pohár od poslance, to by prý nikdy nečekali… Veškeré získané informace se výtečně hodí do výuky mnoha předmětů, neboť jsou opřeny o vlastní prožitek. Však se také na výsledné verzi článku podíleli žáci v hodinách mediální výuky.

Smečenská základní škola si velice váží tohoto pozvání a cení si času, který jim pan Stanislav Berkovec věnoval.

Článek vytvořili žáci 8. a 9. třídy ZŠ Smečno v rámci hodin mediální výuky

Zdroj: https://kladensky.denik.cz/ctenar-reporter/skolaci-ze-smecna-navstivili-poslaneckou-snemovnu-20191204.html

 

Čtěte více

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota    2. září 2023

Královice, 90. výročí Královických dožínek - sobota 2. září 2023

Jubilejní dožínky v KrálovicíchV Královicích, malebné obci u Slaného, mi už po mnoho let dopřávají radost – i čest – moderovat dožínky. Ovšem v Královicích to nejsou ledajaké dožínky!

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Letecký den - Jindřichův Hradec - sobota 26.8.2023

Poslední srpnová sobota patřila na letišti v Jindřichově Hradci "Leteckému dni", který byl z důvodu špatného počasí přesunut ze soboty 5.8.2023. Program oblíbené akce byl opět nabitý. Návštěvníky potěšily ukázky akrobacie, historických vzdušných soubojů, seskoky parašutistů i unikátní letadla. Počasí odložené akci tentokrát přálo a na letiště se přijely podívat stovky návštěvníků.

 

 

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

Ikarosfest - Libušín - sobota 12.8.2023

7 statečných let Ikarosfestu

Aneb festival dobrých lidí a dobré muziky.
Psal se rok 1987 a v Libušíně u Kladna kluci založili bigbítovou kapelu Ikaros. To je věta, která dnes zní docela normálně. Ale tehdy, v okrese Kladno, to byl těžkej ándrgaund a minimálně projev občanské statečnosti. Ať vědomě nebo nevědomky jste se tím zapsali na seznam méně žádoucí kultury.

I

-->