Zákaz předjíždění kamiony na dálnicích a situace na D1

Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou

26.01.2019

Spustit video

Moderátorka Michaela Jílková v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovala o novele zákona o provozu na pozemních komunikacích a stavu dálnice D1. Diskutovali : Stanislav Berkovec – poslanec ANO a spolupředkladatel zákona, Ondřej Polanský – místopředseda podvýboru pro dopravu /Česká pirátská strana/, Jan Kroupa – ředitel ŘSD, Vladimír Starosta – prezident Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, a další.

Poslanecký návrh na zákaz jízdy nákladních aut v levém pruhu na tuzemských dálnicích získal od vlády neutrální stanovisko, tento týden je zařazen do programu jednání v Poslanecké sněmovně. Záměr řešit tak situaci na tuzemských rychlostních komunikacích vzbuzuje kontroverze, neboť v sobě skrývá i řadu problémů a naráží na odpor dopravců, majitelů obytných vozů a karavanů. Přinesl by plošný zákaz předjíždění vozům těžším než 3,5 tuny a soupravám delším než 7 metrů zlepšení dopravní situace nebo naopak její zhoršení?

Koncem minulého roku začal provoz na D1 kolabovat po hustém sněžení. Kolony se postupně protáhly na desítky kilometrů, několikrát museli policisté dálnici uzavřít. Sypače měly problémy ucpanou dálnici projet. Později provoz blokovaly odstavené kamiony. Řidiči zůstali uvězněni ve svých vozech na cestě deset i více hodin. Kdy přestane být jízda po D1 noční můrou?

Zdroj: ČT Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou

Čtěte více

Mám pochybnosti o financování České televize

Mám pochybnosti o financování České televize

Podle zpráv to údajně vypadá tak, že z ČT peníze mizí a nikdo neví kam.

Návštěva ministra průmyslu a energetiky Mongolska ve Sněmovně

Návštěva ministra průmyslu a energetiky Mongolska ve Sněmovně

 Měl jsem tu čest ilustrovat knihu Jmeninář, kterou vydalo kladenské nakladatelství HALDA

Měl jsem tu čest ilustrovat knihu Jmeninář, kterou vydalo kladenské nakladatelství HALDA

Je to vlastně volné pokračování další generace "Kladenských dvorků", které jsem v době, kdy jsem působil jako výtvarník v Okresním kulturním středisku Kladno, pomáhal založit a realizovat. Byl to tehdy takový výtvarnický protest, happening.

-->